Bornova’da araç kiralamadan önce biraz bölgeyi tanıyalım. Yamanlar Dağının eteğinde bulunan İzmir’in Bornova ilçesi, İzmir körfezine 3 km uzaklıkta yer alır ve İzmir merkeze 10 km uzaklıkta yer alır. Kuzeyinde Karşıyaka ilçesi ve Manisa, batısında Konak, güneyinde Buca ile çevrilmiştir. 1957 yılında İzmir’in ilçesi olmuştur. Ege Üniversitesinin en büyük kampüsünü barındıran Bornova, bununla birlikte Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olan Ege Üniversitesi hastanesine ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra Yaşar Üniversitesinin de kampüsü bulunur. Bundan dolayı azımsanmayacak sayıda öğrencinin bulunduğu bölgede birçok eğlence merkezi, kafe, restoran ve bar bulunur. Ayrıca İstanbul, Ankara, Aydın gibi birçok ile giden karayolları ağının merkezinde bulunduğu için Bornova’da araba kiralama yaparak çevre il ve ilçeleri gezmek oldukça kolaydır. İzmir otogarı da bu ilçemizde yer alır. Bornova’da oto kiralarken arabanızı tercihinize bağlı olarak İzmir otogardan alabilirsiniz veya İzmir Otogar’dan araç kiralayabilirsiniz. Ayrıca sanayi bölgesi, gün geçtikçe gelişmektedir. İki büyük askeri birliğe de ev sahipliği yapan yer, 224 kilometre karelik bir alana kurulmuştur. İzmir’in diğer ilçelerini gezip görmek için de İzmir araba kiralama seçeneklerine göz gezdirebilirsiniz.

Bornova Tarihi ve Kültür Mirası

Eski adı ‘’Birun-u Abad’’ olan bölgede ulaşılabilen en eski izler Helenistik döneme aittir. Bornova Amazonlar, Hititler, İyonlar gibi birçok eski uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan kalma tarihi evler ve köşklerden bazılarını Bornova rent a car / araç kiralayarak ziyaret edip tarihin akışına şahit olabilirsiniz. Maltas Evi, Pandespanian Köşkü, Yeşil Köşk, Büyük Cami, Santa Maria Kilisesi bunlardan bazılarıdır. Tüm bu yerleri gezerken uygun kiralık araba kullanmak isterseniz, kucukrentacar.com.tr üzerinden araç kiralama firmaları arasından karşılaştırma yaparak tercihlerinize göre uygun bir araç kiralayabilirsiniz.Ayrıca antik kalıntılar barındıran Foça’ya da gidebilirsiniz veya Buca araba kiralama da yapabilirsiniz.

Bornova’daki Doğal Güzellikler

Şehrin gürültüsünden ve trafiğinden sıkılanlar için Bornova Büyük Park yeşil ile iç içe bir dinlenme ve eğlenme fırsatı sınar. Spil Dağı ve Edward Whittall Garden yine bu açıdan gezilmesi gereken yerlerden biridir. İzmir ve Bornova’da araç kiralamak gezinizi kolaylaştıracak ve kazandırdığı zaman sayesinde daha fazla yeri görme imkanını sağlayacaktır. Bornova’da en uygun araba kiralama firmaları arasından karşılaştırma yaparak tercih ettiğiniz özelliklerde ve markada ucuz araba kiralayabilirsiniz.

Bornova Araç Kiralama

İzmir’in diğer ilçelerine oldukça yakın bir konumda yer alan Bornova’da araba kiralama yaparak seyahatinizi daha konforlu bir hale getirebilirsiniz. Yokuşun ve trafik probleminin çok olmadığı ilçede araç kiralama yaparken kolay park yeri bulmak açısından daha küçük araçları tercih edebilirsiniz. Ancak isterseniz sedan araçlardan SUV’lara kadar geniş bir yelpaze içerisinden tercihlerinize uygun bir araç seçebilirsiniz. Kiralık araba arıyorsanız küçük rent a car güvencesiyle kolay bir şekilde ucuz araç kiralama yapabilirsiniz.

Bornova Oto Kiralama Seçenekleri

Bornova’da günlük araç kiralama yapabileceğiniz gibi aylık araba kiralayabilirsiniz. Bornova rent a car Düz/otomatik vites arabalardan sedan arabalara, ekonomi sınıfı araçlardan SUV tarzı arabalara, minivan arabalardan lüks araçlara kadar geniş bir yelpazeden seçiminizi yapabilirsiniz. Üstelik küçük rent a car uygulamamız sayesinde telefonunuzdan kolayca Bornova’daki araç kiralama fırsatlarını bulup teklifleri karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca 3 gün üzeri oto kiralamalarınızda arabanız adresinize teslim edilir.